آموزش ارز دیجیتال,آموزش تحلیل

ان اف تی NFT چیست؟

ان اف تی NFT

69

ان اف تی NFT چیست؟

 

بهترین حالت برای آموزش و درک مسئله توضیح آن با مثال است ، در دنیای دیجیتال برای خرید یک اثر منحصر به فرد و یونیک باید این اثر به یک NFT تبدیل شود و شما آن را بi صورت دیجیتال خریداری کنید. یک شناسنامه ای در نظر داشته باشید که تکرار نخواهد شد ، کدی در نظر داشته باشید که مانند آن وجود نداشته باشد و شما بتوانید هر آن چه که به ان اف تی تبدیل میشود را یونیک کنید.

این توضیحات به این معنی است که هر چیزی قابل تبدیل شدن به یک توکن است و این توکن میتواند بدون تکرار و یونیک باشید. هنر، موسیقی، آیتم های درون بازی و توییت ، عکس شخصی و هر آنچه تصور کنید قابل تبدیل است و اما باید بدانید غیر قابل تعویض و یونیک به چه صورت خواهد بود.
ما اثر مورد نظر خود را با با ارزهای رمزنگاری شده، و عموما با نرم افزار هایی هماندد رمز ارز ها رمز نگاری میکنیم.

 

nft

1 چرا توکن های غیر قابل تعویض محبوب می شوند؟

چرا توکن های غیر قابل تعویض محبوب می شوند؟

 

شروع کار ان اف تی ها از سال ۲۰۱۵ استارت خورده اما اکنون به لطف چند دلیل در بین مردم محبوبیت پیدا کردند چندین سال است که در میان مردم رمز ارز ها شناخته شدند و مردم به این نوع تکنولوژی تا حدی زیادی از بیشتر از گذشته اعتماد کردند ، وقت این رسیده بود تا از این تکنولوژی به نحو احسن استفاده کنند .
یکی از استفاده های خیلی مهمه رمز ارزها در خصوص ایجاد توکن ها و یا ایجاد محتوای منحصر به فرد بود که خرید و فروش هر چیزی را در اینترنت به صورت توکن های غیر قابل تعویض یا به عبارت دیگه یصورت توکن هایی منحصر به فرد امکان پذیر کرد همانطور که گفتیم هر چیزی که به توکن تبدیل می شود در واقع مشابه یک رمز ارز کد گذاری شده و در محیط بلاک چین قابل خرید و فروش است.

 

2 آیا NFT همان ارز دیجیتال است؟

آیا NFT همان ارز دیجیتال است؟
نمونه از ان اف تی ها

 

خیر
ان اف تی ها تفاوت های بسیار زیادی با رمز ارزها دارند اما تنها شباهتی که در میان این دو وجود دارد هر دو یکی از دارایی های دیجیتال محسوب می شود .
برای مثال انرژی ها غیر قابل تعویض هستند و نفتی ها غیرقابل تقسیم شدن هستند همانطور که میدانید رمز ارزها را شما می توانید به مقدار کمی از زیاد داشته باشیم اما در مورد nft ها شما می توانید فقط یک انرژی از هر چیزی تولید و یا داشته باشید یکی از مهمترین مسائل ان اف تی ها منحصر به فرد بودن آنهاست که مثالی برای آنها وجود ندارد و همین باعث افزایش ارزش آنها می شود در صورتی که رمز ارزها با خرید و فروش مداوم مردم قیمت هایی دارند که جابجا میشود .

 

 

 

 

 

nft
نمونه از ان اف تی ها

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 مزایای توکن های ان اف تی

 

از مزایای توکن های nft می شود به حق مالکیت ای که مخصوص شماست اشاره کرد اطلاعاتی که توسط شما ثبت می شود به هیچ وجه قابل تغییر نیست قابل انتقال است و می توانید با آن خرید و فروش انجام دهید شما میتوانید اعتبار ان اف تی ها را مشخص کنید و همانطور که میدانید در فضای بلاک چین از تقلب جلوگیری میشود و شما میتوانید اعتبار آنها را تشخیص دهید.

 

 

4 دنیای جدیدی در دست ساخت

 

یکی از جدیدترین مباحث در دنیا علاوه بر دنیای مجازی که شرکت فیسبوک برای اولین بار آن را معرفی کرد به اسم متا تسک nft ها هستند که موضوع بسیار جدیدی در دنیاست و مردم در میان سوال های بسیاز زیادی هستند آنها را خریداری کنیم؟ نگهداری بلند مدت کنیم؟ نحوه کسب درآمد چگونه است؟بیایید به برخی از این موارد بپردازیم

همانطور که میبینید هر آن چیز که تصور کنید قابل تبدیل شدن به ان اف تی و قابل خرید و فروش در دنیای دیجیتال هست.

 

5 آیا محصول شما بعد از تبدیل  به فروش میرود؟

آیا محصول شما بعد از تبدیل  به فروش میرود؟
نمونه ان اف تی ای که با قیمت بالایی فروش رفته است

فروشگاهی که در آن می توانید همه چیز را در ان بفروشید مانند این است که شما در یک بازار هر آن چیزی که بخواهید می توانید بفروشد اما برای آن فروش باید خریداری هم باشد پس اگر اثر شما ارزشی نداشته باشد در نتیجه تبدیل کردن اثر شما به ان اف تی فقط هزینه های خواهد داشت که در قدم اول برای شما ضرر مالی به همراه دارد.

 

 

اما چه چیزی به nft ها این ارزش را میدهد ؟

داده‌های منحصربه‌فرد NFTها توسط طراحان مطرح و یا شاعران و خوانند های برتر و در نتیجه طرح های زیبا و اثر هایی که در دنیای واقعی هم ارزش خواهند داشت در این دنیای جدی هم با ارزش خواهند بود و باز هم ارزش یک اثر به تقاضای مردم برمیگردد و ممکن است حتی محصول بی ارزش شما خریداری شود.

 

 

 

 

 

6 از پروژه‌ها و سایت های ان اف تی  می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

OpenSea: بزرگتری بازار خرید و فروش به واسطه‌ی توکن ان اف اتی (NFT)
Async.Art: پلتفرمی برای ثبت آثار هنری توسط ان اف تی و خرید و فروش آن‌ها
Decentraland: یک پلتفرم برای توزیع زمین مجازی
CryptoKitties: پلتفرمی برای تولید و خرید و فروش گربه در بازی محبوب بلاکچین اتریوم گربه مجازی
Ethereum Name Service: سیستم ارائه خدمات نام دامنه و ثبت آن به‌واسطه‌ی NFTها

 

 

 

7 آیا باید NFT بخرید؟

 

دنیای ان اف تی برای افراد تازه کار یک دنیای جدید و خطرناک است ؛ اینکه شما می توانید هر چیزی را تبدیل به ان اف تی کنید و قابل فروش هست به این معنی نیست که شما باید در این مسیر خرید و فروش ان اف تی را شروع بکنید بدون داشتن دانش کافی ان اف تی ها میتوانند پر ضرر ترین ابزار برای شما باشند زیرا آینده مشخصی برای آنها وجود ندارد که این امر را از یک ثروتمند منطقی به یک ثروت همراه با شانس برای افراد تازه کار تبدیل خواهد کرد.
پیشنهاد ما به شما این است در مسیری قدم بردارید که اطلاعات کافی از آن را داشته باشید تنها چیزی که در این دنیای جدید باعث سود دهی به شما خواهد شد اطلاعات درست و آموزش دیدن درست شماست.

 

 

8 نحوه خرید NFT

نحوه خرید NFT

 

• ابتدا باید کیف پول دیجیتال برای خود راه اندازی کنید که به شما امکان ذخیره ان اف تی و ارزهای دیجیتال را می دهد
• بیشتر ارائه دهنده های ان اف تی بر روی رمز ارز اتریوم است شما باید مقداری اتریوم خریداری کنید تا مبلغ واسطه تبدیل اثر شما به ان اف تی را پرداخت کنید .
• اکنون می توانید با استفاده از دارایی خود از جمله رمز ارزها و یا پول مستقیم بانکی از صرافی ها یا سایت های مخصوص فروش و خرید ان اف تی شروع به ساخت ان اف تی خود و یا خرید و فروش کردن انرژی های دیگر بکنید

اگر مایل باشید مجموعه ان اف تی خود را راه اندازی کنید و آن را به فروش برسانید می‌توانید از چند گام کلی که در اینجا مطرح می شود استفاده کنید  اما قطعاً نکات گفته شده یک مسیر کلی است و برای هر یک سایت های مختلف سایت های فیک و اصل وجود دارد بنابراین در این مسیر بسیار محتاط عمل کنید.

 

 

9 خلاصه ای از مقاله

 

به صورت کلی بازار های دیجیتال که با رمز ارز ها و چه با ان اف تی ها بسیار برای افراد مبتدی خطرناک هستند و همین طور بسیار برای افراد حرف های پر سود خواهند بود ، این که در این بازار سود یا زیان به دست آورید بستگی به این دارد که شما چه مقدار شناخت با این بازار دارید حتی اگر شما سازنده ان اف تی هم نباشید می توانید از خرید و فروش کردن آن سود به دست بیاورید .

 

اما همیشه به این نکته توجه کنید که هر جایی که توانایی کسب سود باشد در مقابل آن توانایی کسب ضرر هم وجود دارد بدون آموزش وارد این دنیای زیبا نشوید اما این را به یاد داشته باشید دنیای ما درحال کاملاً کوچک کردن به سمت دنیای دیجیتال است حتی شما با خواندن این مقاله هم یک قدم بیشتر با این دنیا آشنا شدید و می‌تواند شروعی برای مسیر شما در دنیای دیجیتال باشد

 

80%
Awesome
  • Design
منبع آموزش ارز دیجیتال
نظرات