آموزش ارز دیجیتال,آموزش تحلیل

دامیننس تتر چیست؟

دامیننس تتر

36

دامیننس تتر و یا دامیننس usdt در این مقاله معرفی و توضیح داده می شود. اما پیش از آن نگاهی به تتر، ارزش تتر و کاربرد آن خواهیم داشت.
تتر به عنوان یک استیبل کوین در بازار ارز‌های دیجیتال بسیار محبوب و معروف است. پشتوانه

ارز دیجیتال تتر، دلار آمریکا است.
ارزش همواره ثابت و معادل 1 دلار است. عموماً معامله گران در بازار کریپتوکارنسی برای حفظ دارایی های خود در مقابل اثر نوسانات، از تبدیل دارایی دیجیتال خود به استیبل کوین ها استفاده می کنند. معمولاً اولین انتخاب معامله گران برای تبدیل دارایی ها، ارز دیجیتال “تتر” است.
البته لازم به ذکر است نوسان ارزش‌ استیبل کوین‌ها وابسته به نوسان ارز‌های فیات پشتیبان این استیبل کوین ها است.
با توجه به این که ارزش استیبل کوین ها وابسته به ارزش دلار امریکا است، با افزایش یا کاهش ارزش هر یک دلار آمریکا، ارزش ارز تتر نیز افزایش یا کاهش خواهد یافت.

مطالب مرتبط

تعریف مختصر و مفید دامیننس تتر چیست؟

 

مفهوم دامیننس در زبان انگلیسی معادل “تسلط” است. دامیننس تتر یا دامیننس usdt یعنی تسلط ارز تتر بر کل بازار کریپتوکارنسی و سهم ارزش آن از کل بازار ارز دیجیتال. حاصل ضرب تعداد کوین ‌های در گردش یک ارز در قیمت لحظه‌ای آن، ارزش بازار یک ارز را تعیین می کند.
نماد دامیننس تتر در تریدینگ ویو USDT.D است. مقدار دامیننس تتر معادل حاصل تقسیم ارزش بازار تتر بر کل ارزش بازار کریپتوکارنسی است. با این تفاسیر می‌توان گفت، افزایش دامیننس تتر بیانگر افزایش تعداد کوین‌های تتر است؛ یعنی زمانی که تریدرها ارزهای خود را به تتر تبدیل می کنند. کاهش دامیننس تتر بیانگر تبدیل میزان بیشتری از تتر به سایر ارزهای دیجیتال است.

دامیننس تتر چیست؟

 

1 کاهش و افزایش چرا دامیننس usdt چه اثراتی دارد؟

 

با توجه به تعریفی که در بخش قبل ارائه کردیم، می‌ توان نتیجه گرفت با افزایش دامیننس تتر، عرضه بیت کوین و آلت کوین ها بیشتر می شود که این به معنای افت قیمت بیت کوین و آلت کوین ها است.
در مقابل با کاهش دامیننس تتر، قیمت بیت کوین و سایر آلت کوین ‌ها افزایش پیدا می کند. البته در نظر داشته باشید که این نگاه و این تفسیر بسیار سطحی است. در عمل قضاوت بر اساس همین یک عامل، لزوما نمی تواند درست باشد.
رابطه دامیننس تتر و بیت کوین
دامیننس بیت کوین بیانگر سلطه و سهم بیت کوین از ارزش کل بازار کریپتوکارنسی است. افزایش دامیننس بیت کوین بیانگر این است که تقاضا و خرید بیت کوین افزایش داشته است. در مقابل، کاهش دامیننس بیت کوین به معنی کاهش حجم سرمایه معامله گران در بیت کوین است. حالت اول دامیننس usdt را کاهش و حالت دوم موجب افزایش دامیننس تتر شود.
نکته حائز اهمیت این است که لزوماً همیشه این رابطه درست نیست. یعنی در شرایطی که پول از بیت کوین خارج می شود، نمی توان گفت که این پول حتماً به تتر تبدیل شده است. پول خارج شده از بیت کوین ممکن است وارد آلت کوین‌ ها شده باشد. در نتیجه تغییر چندانی در دامیننس تتر شاهد نخواهیم بود.
اگر پول وارد آلت کوین ها شود، به معنای افزایش دامیننس آلت کوین ها و یا به عبارتی شروع آلت سیزن است.
در این حالت سرمایه گذاران پیش بینی می کنند که آلت کوین ها رشد بیشتری به نسبت رشد بیت کوین خواهند داشت. همین پیش بینی و انتظار باعث می شود سرمایه بیشتری به سمت آلت کوین ها روانه شود.

 

چرا تریدرها باید دامیننس USDT را مورد توجه قرار دهند؟

در واقع پس از تعاریفی که در بالا ارائه شد، می خواهیم بدانیم چرا یک تریدر نیاز به رصد دامیننس تتر دارد و چرا باید آن را در معاملات خود در نظر بگیرد؟
صعودی یا نزولی بودن شاخص دامیننس تتر پیام ‌هایی را برای معامله گران بازار کریپتوکارنسی مخابره می‌کند. این پیام ها می توانند به افزایش سود سرمایه گذاران یا کاهش زیان آن ها کمک کنند.
این مهم ترین دلیلی است که شما باید این عامل را نیز در کنار سایر عوامل کلان اقتصادی در حوزه کریپتوکارنسی در نظر داشته باشید. به خصوص اگر سرمایه شما در این بازار مبالغ بالایی است، به هیچ عنوان دامیننس تتر و نسبت آن با دامیننس بیت کوین و دامیننس آلت کوین ها را نادیده نگیرید.
بازار کریپتو سودهای کلانی را نصیب افراد آگاه و هوشمند کرده است، بنابراین ضمن حفظ روحیه ریسک پذیری در این بازار، باید سهم تمام عوامل مؤثر را مورد بررسی قرار دهید.

MARKET CAP USDT DOMINANCE

80%
Awesome
  • Design
منبع آموزش ارز دیجیتال
نظرات